2016-12-01

Woda do picia, woda do mycia, bez wody nie byłoby życia!

Pod takim hasłem w piątek 1 grudnia odbyła się w naszej szkole, w ramach ogólnopolskiego programu „Wybieram wodę”, akcja edukacyjna, w której uczestniczyły wszystkie dzieci z kl. 0 – VI. Celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia, w tym prawidłowego nawodnienia organizmu, poprzez przekazanie uczniom wiedzy na temat:
 roli wody w życiu człowieka,
 konieczności picia wody,
 wpływu wody na zdrowie człowieka,
 wpływu oszczędzania wody na ochronę środowiska,
 znaczenia wody w przyrodzie.

Spotkanie przygotowali i poprowadzili uczniowie kl. V pod kierunkiem p. Magdaleny Kubiak, nauczycielki przyrody. W krótkim przedstawieniu za pomocą wierszy i piosenek przybliżyli kolegom i koleżankom rolę wody w życiu wszystkich istot żywych oraz zwrócili uwagę na potrzebę ochrony naturalnych zasobów wodnych Dowiedzieliśmy się m.in. dlaczego woda jest niezbędnym elementem prawidłowej diety, a także ile tego życiodajnego płynu powinien wypijać człowiek w ciągu dnia.
Kolejnym punktem spotkania była zabawa w kalambury, których tematem były oczywiści przysłowia i powiedzenia dotyczące wody. Dzieci z dużą przyjemnością rozwiązywały pomysłowo przygotowane zagadki, a prawidłowe odpowiedzi nagradzano owocami. Ogromne emocje wywołał turniej „Pięciu rzek”, w którym uczniowie kl. IV – VI sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną dotyczącą wody oraz umiejętności praktyczne, m.in. picie wody na czas, budowanie łódki z papieru, łowienie ryb na nietypową wędkę, czy rozpoznawanie smaku soków.
Mamy nadzieję, że dzięki takiej nietypowej lekcji przyrody, nasi uczniowie „wybierając wodę” będą pamiętali, jak ważną rolę pełni ona w naszym życiu.

Wydarzenie odbyło się w naszej szkole – Szkole Podstawowej w Sewerynowie. Organizatorem była klaka V wraz z wychowawcą Magdaleną Kubiak i 13 wychowankami. Uroczystość skierowana była do całej społeczności szkolnej czyli klas 0-VI – 95 uczniów. Tematem akcji było zachęcenie wszystkich uczniów do stosowania w swojej diecie picia wody.
  Galeria zdjęć
z przedstawienia.

<< powrót

Szkoła Podstawowa w Sewerynowie © Copyright 2009 - administracja